czwartek, 18 marca 2021

Zima w Pietropawłowsku Kamczackim na zatoce.

Ona każdego roku jest piękna, mroźna i bardzo śnieżna. Jak na razie spadło ok.1,5 m. co jak na Kamczatkę jest to bardzo mało. Średni roczny opad to 2,5 m. Został jeszcze marzec i kwiecień a więc jest nadzieja że dosypie. A oto kilka zdjęć.

NOWY ROK 2021

Mimo coronavirusa władze miasta zorganizowało, wspólne powitanie Nowego Roku. Postawiona została scena i noworoczne dekoracje. I ja, po raz pierwszy poszedłem by przywitać z mieszkańcami Pietropawłowska Kamczackiego Nowy Rok. Mieszkańców było sporo ale bez tłumów. Na scenie były występy zespołów, konkursy, loterie i przed wybiciem północy przemówienie Prezydenta, a potem wystrzły petard i wzajemne życzenia zgromadzonych mieszkańców. Większość ludzi była w maskach.

Boże Narodzenie 2020 r.

Z opóźnieniem, pragnę podzielić się refleksją z Bożego Narodzenia. Tak jak na całym świecie i na Kamczatce w dalszym ciągu borykamy się z coronavirusem. Choć w całej Rosji sytuacja jest już lepsza, to ograniczenia obowiązują ale nie są tak restrykcyjne. Tradycyjnie spotkaliśmy się na Wigilii i Pasterce. Radość Bożego Narodzenia rozproszyła na ten czas poczucie przygnębienia i bezradności z powodu pandemii a przyniosło nadzieję, że wszystko jest w rękach kochającego nas Boga, który posyła do nas umiłowanego Syna aby nas wyzwolić z wszelkiego niepokoju i przygnębienia. Niech te dary napełnią wszystkich, którzy z wiarą i miłością oczekują Jego narodzenia.

wtorek, 6 października 2020

1 października 2020 - św. Teresy

Na Kamczatce w dalszym ciągu ludzie są bardzo ostrożni a niektórzy wręcz boją się zarazić. Do kościoła przychodzi bardzo mało wiernych. Na Mszę świętą odpustową przybyło tylko pięć osób. Przed kaplicą prawdziwe jesienny pejzaż.

piątek, 11 września 2020

Wiosna, Lato, Jesień - przyroda.

W obecnym roku obserwowałem jak kwitną kwiaty przed kaplicą i z każdym miesiącem  pojawiają się nowe barwy. Zmiane tą starałem się uchwycić w fotografii.

Umieszczam je, by podzielić się ich pięknem.