6 stycznia 2020 roku ulicami 872 miejscowości w Polsce przeszedł dwunasty Orszak Trzech Króli. Pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi podążało 1,3 mln uczestników! Woliński Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Biskupa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Wolinie.

Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy poświęcili wiele czasu i serca w przygotowanie Orszaku: uczniom, rodzicom, nauczycielom
i przyjaciołom szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dziekana ks. kan. Leszka Koniecznego oraz wikariuszy ks. Piotra Sobczyńskiego oraz Marcina Miczkuły, partnerom: p. Burmistrz Wolina Ewie Grzybowskiej oraz Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, p. Dyrektor PSP w Wolinie - Urszuli Wołowicz. Dziękujemy p. Wandzie Peplińskiej za gorący poczęstunek, panom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców: Andrzejowi Kozłowskiemu, Michałowi Kurianowiczowi, Andrzejowi Ożyńskiemu, Policji za dbanie o bezpieczeństwo podczas Orszaku, p. Kazimierzowi Penderowi, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu oraz p. Jerzemu Akinowi za fotorelację. Nie byłoby takiego splendoru, gdyby nie obecność Orkiestry Dętej im. br. Edmunda Sobisia ze Szczecina pod dyrekcją Marka Jastrzembskiego.

Wyrażamy wdzięczność parafianom, mieszkańcom Wolina oraz gościom za tak liczne przybycie. Chwała Tobie Panie! Do zobaczenia za rok na X Orszaku Trzech Króli!

Katecheci

Miesiąc19879