UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2021 r.
1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości prowadzili  święte życie.  Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
      My jesteśmy  Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym; a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, by mogli  Boga oglądać  „twarzą w twarz”.
       Mamy obowiązek modlić się za zmarłych, by pomóc im w czyśćcu. Skuteczną pomocą są także ofiarowane w ich intencji Msze święte i odpusty, które możemy dla nich uzyskiwać przez nawiedzenie cmentarza przez cały listopad w dowolnie wybranych 8 dniach, a nie jak dotychczas przez pierwszych 8 dni listopada.
2. Dzisiaj  o godz. 11.00 Msza św.  na cmentarzu - w intencji polecanych w „Wypominkach”, w kolegiacie Msza św. wieczorna o godzinie 18.00.
3. Jutro  we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msze św. w kolegiacie  godzinie 9.00 i 17.00. Msze św. wieczorne w dni powszednie o godzinie 17.00. „Wypominki” jutro o godz. 8.30 i o 16.30. Jutrzejsza Msza św. o godzinie 17.00 będzie także sprawowana w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
4. Kancelaria po zmianie czasu na zimowy jest czynna w dni powszednie od 18.00 do 18.30.
**
5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w czwartek zaraz po Mszy św. w kolegiacie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy prosić w intencji naszej Ojczyzny. W piątek zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.

• IP: 52.23.231.207

piątek, 29 marzec 2024 15:31