2. NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
24 KWIETNIA 2022r.
1. Dzisiaj Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że kocha i przebacza. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty?
Jako Kościół napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności przez modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam dzisiaj na nabożeństwo kończące Nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawione ono zostanie dzisiaj o godzinie 15.00 w kolegiacie.
2. Najbliższy tydzień Kościół w Polsce obchodził będzie 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Caritas przygotowuje pakiety żywnością i lekarstwami dla Ukrainy. Przygotowane są specjalne kartony, do których należy włożyć produkty. W zakrystii można otrzymać karton i ulotkę z dokładnym spisem produktów, proponuję, aby 2, 3 rodziny przygotowały jeden karton.
3. Od najbliższej niedzieli, 1 maja, pierwsza niedzielna Msza św. o godzinie 8:00 będzie odprawiana w kościele pw. św, Stanisława, jak zwykle w każdą niedzielę o godzinie 7:30 również śpiewane będą godzinki.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12:15 w kolegiacie spotkanie dla rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii św., będzie ono przygotowaniem do I spowiedzi dzieci, która będzie w najbliższy czwartek, a więc zgodnie z terminarzem planowanym na początku roku katechetycznego.
5. W niedzielę, 8 maja, przypada moja 45 rocznica święceń kapłańskich, ale zapraszam na Mszę św. 9 maja w poniedziałek o godzinie 12:00, Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, a we Mszy św. wezmą udział kapłani z trzech diecezji: Szczecińsko- Kamieńskiej , Koszlińsko - Kołobrzeskiej i Zielonogórsko-Gorzowskiej, którzy razem ze mną będą obchodzić tę rocznicę, po Mszy św. pan profesor Bogusław Narloch współtwórca naszych organów wykona koncert organowy.
6. W tym tygodniu mija 70 rocznica pobytu błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego na ziemi wolińskiej, dla upamiętnienia tego pobytu chcemy się udać w pielgrzymką, którą pokonał 70 lat temu do Ładzina, wyruszamy w przyszłą niedzielę 1 maja rowerami o 13.00 spod kolegiaty, aby o 15.00 uczestniczyć w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, kto z racji zdrowotnych nie może uczestniczyć w pielgrzymce na rowerze zapraszamy na 15.00 do Ładzina.

• IP: 3.16.66.206

czwartek, 25 kwiecień 2024 20:12