18 NIEDZIELA ROKU - 4.08.2019 r.
1. W sierpniu duchowo łączymy się z Pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji ojców, zanośmy do Maryi Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Tradycją wielu już lat jest, że w sierpniu modlimy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, a zachęcani jesteśmy do całkowitej abstynencji w tym miesiącu jako wynagrodzenie za ten grzech naszego Narodu.
2. We wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemieniania Pańskiego. Wydarzenie Przemienienia Jezusa pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Chrystus wzywa nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego Słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
3. W czwartek zostało ukończone malowanie kościoła pw. św. Stanisława, koszt tej inwestycji to 15.500 zł, dlatego zwracam się z prośbą o ofiary rodzinne na ten cel. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom, którzy wczoraj przyszli, aby przygotować kościół do sprawowanej już dzisiaj w nim Mszy św. o 8.00 i 9.30.
4. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy, przekazaliśmy 1.200 zł.
5. Gościom i Parafianom życzę błogosławionych dni w czasie urlopu oraz wielu radości przeżywanych w gronie rodziny i przyjaciół.

Miesiąc20195

• IP: 3.141.244.201