20 NIEDZIELA ROKU
18. 08. 2019 r .
1. W naszej diecezji zmiany księży wikariuszy przewidziane są na sobotę 24 sierpnia, do naszej parafii został skierowany ks. Marcin Miczkuła obecnie wikariusz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie, ale ze względu na konieczność posługi duszpasterskiej w dotychczasowej parafii przybędzie do nas kilka dni później.
2. We wtorek, 20 sierpnia, zapraszam na Mszę św. o godzinie 18.00 w czasie której śpiewał będzie dziewczęcy zespół polonijny „Dzwoneczki” z Żytomierza na Ukrainie, po Mszy św. odbędzie się także koncert zespołu. Zapraszam w imieniu ks. Ryszarda Karapudy – z Towarzystwa Chrystusowego. Zespół przyjedzie do nas z Ińska gdzie dzieci przebywają na wakacjach.
3. W piątek, 23 sierpnia, z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym wyruszy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu 3 dniowa Piesza Pielgrzymka – zainteresowanych odsyłam do strony internetowej Pielgrzymki.
4. Na początku sierpnia zostało ukończone malowanie kościoła pw. św. Stanisława dlatego zwracam się z prośbą o ofiary rodzinne na ten cel, dziękuje za dotychczasowe.
5. W miesiącu sierpniu módlmy się szczególnie o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
6. Gościom przebywającym w naszym mieście na urlopach, życzę wielu radosnych przeżyć w spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, oraz błogosławieństwa Bożego w życiu rodzinnym.
7. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy o godzinie 18.00, a kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 19.00 – 19.30. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach świętych w zakrystii, a termin ich odprawienia może być z wyprzedzeniem ponad rocznym, szczególnie zwracam uwagę na Msze św. w rocznicę ważnych wydarzeń rodzinnych.
8. Proszę o zainteresowanie się tygodnikiem „Niedziela”. W każdym tygodniu zostaje kilka egzemplarzy, za które i tak jako parafia płacimy redakcji, dlatego proszę ją czytać nawet nie płacąc za egzemplarz. W tym numerze jest artykuł o modlitewnym alercie „Polska pod Krzyżem”, który będzie w dniu 14 września we Włocławku. Redakcja stawia też pytanie: „Czy w Polsce kończy się czas ludzi obojętnych ?”

• IP: 3.92.130.77

piątek, 29 marzec 2024 07:19