NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
12. 01. 2020 r.
1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem dążenia do świętości.
Pamiętajmy także w naszych modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego – w liturgii Kościoła kończy się okres Bożego Narodzenia, jutro rozpoczyna się okres w ciągu roku zwany zwykłym. We wszystkie niedziele tego okresu liturgicznego szaty liturgiczne mają kolor zielony. “Zielony” - to kolor nadziei.
Pomimo zakończenia Okresu Bożego Narodzenia – zgodnie z polską tradycją – kolędy śpiewamy do 2. lutego czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 8.30 w kościele pw. św. Stanisława, a w sobotę o 17.00 w Kolegiacie.
3. Kolęda w tym tygodniu:
Poniedziałek 13.01. ulice: Konopnickiej i Niedamira.
Wtorek 14.01. ulice: Moniuszki, Zamkowa, Świetosławy,
Środa 15.01. ulice: Krzywoustego, Mieszka I, Matejki i Prosta.
Czwartek 16.01. ulice: Jaracza. Św, Wojciecha, Osiedle Robotnicze
Piątek 17.01. ulica: Mała.
Sobota 18.01. Wiejkowo, Parłowo, Parłówko, Karnocice.
Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a w sobotę o godzinie 10.00.
Przy okazji kolędy można złożyć ofiarę na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne.
4. W sobotę, 18 stycznia, w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a jego szczególnym hasłem jest: „Życzliwi bądźmy”.
5. Bardzo dziękuję dzieciom, które z okazji Objawienia Pańskiego byli „Kolędnikami misyjnymi”, dziękuje rodzinom i Urzędowi Gminy za przyjęcie kolędników i złożoną ofiarę dla dzieci Amazonii, przekazaliśmy 930 zł. - „Bóg zapłać !”

Miesiąc19455

• IP: 3.149.233.72