1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01.03.2020 r.
1. W tegoroczną pierwszą niedzielę Wielkiego Postu warto przypomnieć naukę świętego Jana Pawła II, którego przez wiele lat słuchaliśmy.
Oto Jego słowa: “Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc, dar pokoju i sprawiedliwości dla wszystkich ludzi...”. Prośba Ojca Świętego mimo upływu lat pozostaje ciągle aktualna.
W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne.
DROGA KRZYŻOWA – w piątek dla dorosłych i młodzieży w Kolegiacie o godzinie 16.30, dla uczniów szkoły podstawowej w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 16.00 .
Po Drodze Krzyżowej dla osób, które nie zostają na Mszy św, będzie udzielona Komunia św.
GORZKIE ŻALE - w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek ,I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Stanisława adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
3. Rodzice, których dzieci w tym roku przystąpią do Sakramentu Pokuty i Eucharystii zapraszam na Mszę s. o godzinie 12.15, po której będzie spotkanie katechetyczne.
4. Młodzież klas VIII, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma spotkanie z ks. Marcinem dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.15.
5. Tradycją wielu lat jest, że wierni w II niedzielę Wielkiego Postu ofiarami wspierają pracę misjonarzy, w przyszłą niedziel po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
6. Komunikat Ministra Zdrowia i ks. abpa Gądeckiego.

• IP: 3.14.70.203

sobota, 20 kwiecień 2024 09:01