19 niedziela roku - 9.08.2020 r.
1. W najbliższa sobotę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego, po każdej Mszy św. poświecenie wianków z ziół i kwiatów. Na podstawie przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.
2. W miesiącu sierpniu z racji ważnych uroczystości kościelnych i państwowych zachęcani jesteśmy do całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.
3. Pielgrzymka naszej diecezji zakończy pielgrzymowanie na Jasnej Górze w czwartek, 13 sierpnia, w modlitwach pamiętajmy o Pielgrzymach.
4. Osoby należące do Żywego Różańca w tym miesiącu modlą się w intencji Ojczyzny intencja dziękczynna za opiekę Bożej Opatrzności i wstawiennictwo Matki Bożej oraz o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
5, Pod koniec miesiąca nastąpi zmiana wikariusza w naszej parafii, księdza Piotra Sobczyńskiego zastąpi ksiądz Robert Bałuka, który przyjął święcenia kapłańskie, 27 czerwca, tego roku posługę duszpasterską rozpocznie 24 sierpnia.
Ksiądz Piotr Mszę św, dziękczynną za posługę w naszej parafii odprawi za tydzień w niedzielę, 16 sierpnia, o godzinie 12.15.
6. Do sakramentu pokuty i pojednania można przystąpić codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli o 17.30.

Razem2681948

• IP: 3.22.181.209