5. NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 kwietnia 2024 r.
1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, nabożeństwa majowe codziennie przed wieczorną Msza św. o godzinie 17:45.
2. Za tydzień, 5 maja, po Mszy św. o 12:15 w kolegiacie spotkanie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.
3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek pół godziny przed wieczorna Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek, 3 maja, nie będzie spotkania Róż Różańcowych, ale od piątku uczestnicy Żywego Różańca modlić się bedą kolejną tajemnicą różańca, a intencjami na najbliższy miesiąc są.
A/ W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodzin
B/ W intencji młodzieży, która przyjedzie do naszej parafii na Dni Młodych w końcu tego miesiąca.
4. Jutro w kalendarzu liturgicznym święto świętej Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy, jest to także Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
5. W piątek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godzinie 11:00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
6. W sobotę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, w Wolinie odbędą się Powiatowe obchody Dnia Strażaka, Msza św. w kolegiacie rozpoczynająca uroczystości o godzinie 10:00, po Mszy św. dalsza część w amfiteatrze przy ulicy Parkowej
7. W sobotę przypada także rocznica zakończenia walk o Wolin, na cmentarzu apel poległych i modlitwy za zmarłych o godzinie 9:00
8. Zapraszam do udziału w Modlitewnym „Marszu w obronie Życia, Polski i Polaków”, który odbędzie się za 2 tygodnie w niedzielę, 12 maja, w Wolinie. Marsz wyruszy ok. godziny 11:50 od kościoła św. Stanisława i przejdzie ulicami: Kościelną Słowiańską, Gryfitów, Zamkową i Wojska Polskiego, zakończenie marszu przed kolegiatą. Marsz rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie modlić się będziemy modlitwa różańcową- w modlitwie prosić będziemy o błogosławieństwo dla Ojczyzny.
9. Na stoliku z gazetami przy wyjściu z kościoła są foldery przedstawiające najważniejsze miejsca w czasie misji św. Ottona przed 900-laty, foldery są bezpłatne.

• IP: 18.217.203.172

czwartek, 02 maj 2024 16:56