XV Dzień Papieski przeżywany w Polsce 11.10.2015 r. stał się okazją do poinformowania wiernych parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Wolinie, o dwóch pomyślnych decyzjach Włodarzy naszego miasta.

Pierwsza to uchwała Rady Miejskiej z 30.05.2014 r. dotyczyła ustanowienia ulicy św. Jana Pawła II, wydzielając ją z części dotychczasowej ulicy Światowida, przebiegającej wzdłuż południowej ściany bryły kościoła. Natomiast druga decyzja Urzędu Miejskiego z dnia 28.04.2015 r., odnosiła się do nadania świątyni parafialnej numeru 1 przy tejże ulicy. Na budynkach sakralnych zostały z tej okazji wymienione tablice informujące o zmianie adresu i przypominające aktualny porządek liturgiczny w parafii. W ten sposób oprócz papieskiego obelisku przed kolegiatą, oraz płaskorzeźby i obrazu polskiego papieża wewnątrz kościoła, Wolinianie odtąd wpisują się w piękną wspólnotę wielu polskich miast, które cieszą się obecnością ulicy upamiętniającej największego z rodu Polaków.

• IP: 3.141.8.247

czwartek, 02 maj 2024 09:45