3. NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 kwietnia 2024 r.
1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Polsce Tydzień Biblijny pod hasłem: „ Powołani do wspólnoty -Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Po przyjściu do domu połóżmy Pismo święte w widocznym miejscu i każdego dnia przeczytajmy fragment ewangelii według św. ŁUKASZA.
2. Dzisiaj w Szczecinie o godzinie 15:00 na Jasnych Błoniach rozpocznie się „Marsz dla Życia” – zakończenie marszu w Bazylice Katedralnej
3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12:15 spotkanie z rodzicami, których dzieci przystąpią, 19 maja, do I Komunii św. spotkanie dotyczyć będzie I spowiedzi, która będzie w czwartek 18 kwietnia o godzinie 16:30.
4. Przyszła niedziela, IV Wielkanocy, jest dniem Światowej Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
5. Biuro Podróży organizuje w dniach 31 maja – 5 czerwca pielgrzymkę do Stoczka Warmińskiego, oraz na Litwę do Ostrej Bramy i miejsc związanych z Jezusem Miłosiernym, są jeszcze wolne miejsca, gdy będzie za mała ilość chętnych pielgrzymka się nie odbędzie, bliższe szczegóły można uzyskać u ks. Proboszcza.
6. Za miesiąc w dniach 6 – 11 maja planujemy pielgrzymkę na Śląsk Cieszyński. Odwiedzimy m.in. Rychwałd i Hałcnów – koronowane sanktuaria Matki Bożej. Skoczów – miejsce kultu św. Jana Sarkandra oraz Cieszyn miejsce kultu św. Melchiora Grodzieckiego oraz wiele innych świętych i ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki 1650 zł ( przejazd, noclegi, 5 śniadań i 5 obiadokolacji, polisa ubezpieczeniowa, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów). Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina jeszcze tylko w tym tygodniu.
7. W środę w naszej parafii będziemy obchodzić Dzień Dobra, szczególny czas świętowania wolontariuszy Caritas. Nasze Szkolne Koło Caritas przygotowało wraz z zaproszonymi gośćmi oraz diecezjalną Caritas koncert pt. „Św. Jan Paweł II Papież Caritas”. Koncert odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18:00.
8. Dziś już po raz siódmy przeżywamy Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Z tej okazji zapraszamy dziś o 20:30 do kościoła św. Stanisława na nabożeństwo Słowa Bożego w tym roku dedykowane Dziejom Apostolskim.
9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na statutową działalność „Caritasu” 1400 zł – „Bóg zapłać „ za złożone ofiary.

Miesiąc21971

• IP: 3.133.112.73