ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 grudnia 2023r.
1. Dzisiejsza niedziela , ostatnia, kończącego się Roku Pańskiego 2023, jest jednocześnie świętem Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Ta Rodzina jest wzorem dla nas i naszych rodzin. Zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne życie w rodzinie . Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach przy tylu zagrożeniach i celowych atakach na rodzinę, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18:00 nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne za łaski minionego Roku Pańskiego.
2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w/g porządku niedzielnego nie będzie Mszy św. o 8:00, na postawie przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.
3. W tygodniu Msze św. o godzinie 17:00.
4. Na stoliku z prasą są kalendarze na Rok Pański 2024 ilustracje do kalendarza wykonali uczestnicy Międzynarodowego Konkursu o Żłóbku Betlejemskim, który był organizowany w mijającym roku w Wolinie. Można wziąć kalendarz bezpłatnie.
5. Dziś przypada I rocznica śmierci papieża Benedykta XVI. Był on wielkim orędownikiem misji. Nasza archidiecezja podjęła się stworzenia w Kenii domu misyjnego dla Polaków, którzy posługują w kościołach bądź szpitalach. Potrzebne są środki na wykończenie wnętrza domu. W związku z tym, przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć książkę o zmarłym rok temu papieżu Benedykcie XVI. Jest to jego ostatni wywiad przed śmiercią. Dochód z tej książki przeznaczony będzie na wsparcie polskiego domu w Kipsing, ofiara za książkę jest dobrowolna.
6. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli to dzień patronalny misjonarzy. Składka w czasie Mszy św. przeznaczona jest na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
7. W uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli od kościoła pw. św. Stanisława wyruszy Orszak Trzech Króli o godzinie 12:00.
W tą uroczystość w godzinach popołudniowych będzie można zaprosić Kolędników Misyjnych ofiary które będą z tej okazji składane są przeznaczone na dzieci w Kolumbii.
Wieczorem po Mszy św. o godzinie 18:00 w kościele koncert kolęd na który serdecznie zapraszam w imieniu wykonawców
8. Kolęda w tym tygodniu:
wtorek 2.01. – Kościelna
Środa 3.01. Mała
Czwartek 4.01. Mickiewicza, Osiedle Robotnicze
Piątek 5.01. Sienkiewicza
Kolędę rozpoczynamy o godzinie 16:00, dziękuję za ofiary składane przy tej okazji, ofiarę na seminarium proszę w oddzielnej kopercie.

Razem2711998

• IP: 3.149.29.112