30 NIEDZIELA ROKU - 27.10.2019 r.
1. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na zimowy. Msze św. wieczorne w dni powszednie będziemy odprawiać do końca października o godz. 18.00, a pół godziny przed Mszą św. odprawiać będziemy nabożeństwo różańcowe. Różaniec dla dzieci zakończył się w ubiegłym tygodniu. Modlitwa za zmarłych dzisiaj na cmentarzu o godzinie 15.00.
2. W piątek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze św. będą odprawione o godzinie 8.00 – w kościele pw. św. Stanisława, o godz.11.00 na cmentarzu, i o godz.18.00 w Kolegiacie. Na podstawie przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani w uroczystość Wszystkich Świętych do uczestnictwa we Mszy świętej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, Msze św. o 9.00 i 17.00 w Kolegiacie.
3. W przyszłym miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero zaniesione kwiaty i zapalone znicze na grobie staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Boga.
4. W dniach od 1- 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki do uzyskania odpustu są następujące :
A. Stan łaski uświęcającej - nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w łasce uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy B. Przystąpienie do Komunii św. C. Modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust w tych dniach może być ofiarowany tylko za zmarłych.
5. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami i nazwiskami można składać do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego, na tacę w czasie Mszy św. lub w zakrystii. Kartki leżą na stoliku przy wyjściu. Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej odprawiona będzie w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu o godzinie 11.00 oraz 2 listopada o godzinie 9.00 w Kolegiacie.
6. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I piątek miesiąca w tym dniu nastąpi zmiana tajemnic różańcowych – od piątku módlmy się kolejną tajemnica różańca, W listopadzie intencjami jast modlitwa za zmarłych z naszych rodzin oraz w intencji Ojczyzny.
7. Mężczyzn, którzy chcieliby śpiewać w chórze przy naszej kolegiacie dyrygent pan Józef Romanowski zaprasza dzisiaj do Wolińskiego Dworku na godzinę 13.00.

• IP: 3.17.184.90

niedziela, 28 kwiecień 2024 12:33