6 niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Męki Pańskiej
5.04.2020 r.
1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej, powszechnie nazywana Niedzielą Palmową – rozpoczyna ona Wielki Tydzień. W czasie niedzieli można bez udziału we Mszy św. przystąpić do Komunii św. w „małym kościele” o godzinie 10.00 11.00 12.00 13.00 i 19.00.
2. Msze św. i pozostałe liturgie w Wielkim Tygodniu o godzinie 18.00.
3. Ze względu na ograniczoną do 5 ilość osób, które mogą uczestniczyć w liturgii prosimy, aby przeżywać wszystkie dni Wielkiego Tygodnia w domu. Zachęcamy w tym miejscu do uczestnictwa w liturgiach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji internetowej z naszej parafii – należy na Facebooku wyszukać stronę „Parafia Wolin”. Ponadto na głównej stronie www.parafiawolin.pl będzie odnośnik do transmisji.
4. Transmisje w najbliższym tygodniu:
Msza święta Wieczerzy Pańskiej godz. 18:00
Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa godz. 15:00
Liturgia Męki Pańskiej godz. 18:00
Gorzkie żale (wszystkie części) godz 21:00
Wielka Sobota
Liturgia Paschalna godz. 18:00
Niedziela Zmartwychwstania
8:00 Msza święta rezurekcyjna
12:15 Msza święta
**
5. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów.
**
6. Zachęcamy, aby z kościoła św. Stanisława wziąć wodę święconą (jest ona w butelkach) podzielić się nią z sąsiadami i w czasie śniadania wielkanocnego pomodlić się modlitwą, która znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
Mała propozycja rodzinnego przeżycia konkretnych dni Triduum Paschalnego pojawi się również na parafialnym Facebooku.
**
7. Z racji na wyjątkowy stan w naszej Ojczyźnie na spowiedź świąteczną prosimy umawiać się indywidualnie z duszpasterzami:
ks. Leszek Konieczny – 605 619 566
ks. Marcin Miczkuła – 609 066 292
ks. Piotr Sobczyński – za pośrednictwem strony Parafia Wolin na Facebooku
8. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
9. W Wielki Piątek, 10 kwietnia, przypada dziesiąta rocznica świeceń kapłańskich, a w Poniedziałek Wielkanocny dzień imienin ks. Marcina Miczkuły, szczególniej będziemy się modlić w intencji naszego wikariusza w czasie Mszy św. w Wielki Czwartek oraz w Poniedziałek Wielkanocny we Mszy św. o godzinie 12.15. Parafian proszę o modlitwę w Jego intencji w domach.
10. W kościele św. Stanisława można nabyć świece „Caritasu” w systemie samoobsługowym, kościół otwarty jest od 8.00 do 20.30.
11. Msze św w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego. Pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby, które zamówiły intencje mszalne na tą godzinę (pamiętajmy że na Mszy św. może przebywać tylko 5 osób).
12. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. przez Księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgę została przedłużona do 19 kwietnia włącznie czyli do Niedzieli Miłosierdzia.
13. Prosimy o wyrozumiałość w najbliższym czasie, gdyż musimy dostosować się do ograniczeń, które obowiązują na terenie naszej Ojczyzny. Szczególnie prosimy wziąć do serca obowiązek ograniczenia liturgii do 5 osób. Nie chcielibyśmy dopuścić do sytuacji, w której bylibyśmy zmuszeni do wyproszenia kogokolwiek ze świątyni...
14. Trwajmy w modlitwie za siebie nawzajem, za wszystkich chorych, za opiekujących się nimi, za naszą Ojczyznę, cały świat. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie nam dane spotkać się wspólnie w naszej świątyni.

Razem2692012

• IP: 18.217.109.151