OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31.05.2020 r.

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świetego. kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się aby: "Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy". On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Jutro w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres liturgiczny zwany „Okresem w ciągu roku”.

2. Jutro, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła podkreśla rolę, jaką pełni Maryja w historii zbawienia i w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. w dni powszednie o godzinie 18.00.

3. Jutro Dzień Dziecka - Dzieciom naszej parafii życzę, by jak napisał ewangelista o Jezusie „czyniły postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”.

4. Od jutra Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlić się w czasie wieczornych Mszy św. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godzinie 17.45.

5. W czwartek I czwartek miesiąca o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Stanisława adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek I piątek miesiąca po Mszy św. o godzinie 18.00 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Ksiądz Arcybiskup Andrzej nie odwołał dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, ale zachęca do uczestnictwa w Mszy św. , ponieważ został już zniesiony limit uczestników liturgii.

7. Od przyszłej niedzieli, czyli od 7 czerwca, wznawiamy odprawianie Mszy św. w kościołach filialnych w Mierzęcinie o 8.45 i w Dargobądzu o 10.00.

• IP: 18.227.228.95

czwartek, 02 maj 2024 22:26