Uroczystość Objawienia Pańskiego
7 stycznia 2024r.
1. Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy w Kościele od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel wszystkich ludów. Dzisiaj Msze święte według porządku niedzielnego, a Msza św. o godzinie 12:15 zostanie poprzedzona Orszakiem Trzech Króli. Orszak rozpocznie się przy kościele pw. św. Stanisława i tradycyjną już drogą przejdzie do kolegiaty, dla uczestników orszaku organizatorzy przygotowali korony.
W czasie Mszy św. zostanie poświęcona kreda, którą oznaczamy nasze domy na znak, że jak Mędrcy ze Wschodu znaleźliśmy Chrystusa Mesjasza i radujemy się z Jego odnalezienia, ten znak pisany na naszych drzwiach, jest również prośbą by Chrystus nasz dom błogosławił, nie rezygnujmy z tego zwyczaju.
Dzisiaj po południu można do swoich domów przyjąć Kolędników Misyjnych ofiary złożone są przeznaczone na misje w Kolumbii. W zakrystii można zgłosić chęć przyjęcia kolędników.
Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18:00 w naszym kościele koncert kolęd.
2. Jutro Niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka obchód okresu Bożego Narodzenia, będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa, ale też zastanowimy się nad naszym sakramentem chrztu i powołaniem do zbawienia.
3. Kolęda w tym tygodniu:
Poniedziałek 08.01. ul. Ciasna,Katedralna, Światowida, Kolejowa, Prosta, Wojska Polskiego od 5 - 9a numery nieparzyste.
Wtorek 9.01. ul. Wojska Polskiego od 2 – 14 (numery parzyste) i nieparzyste 11-13a
Środa 10.01. ul. Wojska Polskiego 18 – 30a (numery parzyste) Czwartek i piątek, kolęda na zgłoszenia.
Kolędę rozpoczynamy o godzinie 16:00 w zakrystii po Mszy św. można zgłosić kolędę u mieszkańców ulic, na których w tym roku nie jest planowana kolęda systematyczna.
4. W naszej diecezji w tym tygodniu odbywa się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów, do naszej parafii relikwie przybędą ze Świnoujścia we wtorek 9.01., powitanie relikwii około godziny 6:30 przy kolegiacie, następie przejdziemy do kościoła pw. św. Stanisława i tam zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin naszego dekanatu, ok. g. 8:00 pożegnanie relikwii, które pojadą do Kamienia Pomorskiego i tam będzie dalsza ich peregrynacja od godziny 9:00.
5. Intencje Róż Różańcowych a. O pokój na świecie b. O łaski potrzebne w naszych rodzinach.

• IP: 18.217.208.72

poniedziałek, 29 kwiecień 2024 15:03