Ogłoszenia duszpasterskie - 1 niedziela Adwentu - 2.12.2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny a pierwszy okres zwany ADWENTEM oznacza oczekiwanie na przyjście Jezusa u końca czasów i w czasie Świat Bożego Narodzenia. Szczególną Mszą świętą tego okresu są RORATY, które w naszej parafii będziemy odprawiać w tym tygodniu w poniedziałek wtorek, środę o godzinie 17.00 a w sobotę o godzinie 7.00 w kościele pw. św. Stanisława, po Mszy św. w sobotę zapraszamy na poczęstunek w Domu Parafialnym. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.

2. W czwartek, 6 grudnia, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii z racji jej patrona św. Mikołaja. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. kanonik Wojciech Zimny, który jest Ojcem duchownym kleryków naszego Seminarium Duchownego. Msza św. odprawiona będzie jak w dni powszednie o godzinie 17.00 .

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca, ale adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w 2 czwartek miesiąca. W I piątek miesiąca, 7 grudnia, jak zwykle za wieczorna Mszę św. zapraszamy wspólnotę Różańcową na zmianę tajemnic różańcowych.

4. W sobotę , 8 grudnia, w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o 7.00 w kościele pw. św. Stanisława i o 17.00 w kolegiacie.

5. Opłatki wigilijne można nabyć w kruchcie kościoła.

6. Kilkuletnią tradycja jest, że w Adwencie wierni w Polsce ofiarami wspierają Kościół na terenach byłego Związku Radzieckiego. Dla wielu z nas jest to szczególny dzień solidarności z rodakami na Wschodzie. Włączając się w to dzieło ewangelizacji za tydzień po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki.

7. Proszę o uwagę młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania:
W sobotę, 8 grudnia, spotkanie z księdzem Piotrem Haluchem w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 14.00. Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania ks. Piotr zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 12.15, a po niej będzie spotkanie w kościele.

8. Osobom, które przygotowały „Torby miłosierdzia” - w imieniu obdarowanych składam serdeczne podziękowanie „ Bóg zapłać !”

• IP: 3.140.185.147

czwartek, 02 maj 2024 05:32