2 NIEDZIELA ADWENTU - 09.12.2018 r.

1. Kilkuletnią tradycją jest, że w Adwencie wierni w Polsce ofiarami wspierają Kościół na terenach byłego Związku Radzieckiego. Dla wielu z nas jest to szczególny dzień solidarności z Rodakami na Wschodzie. Włączając się w to dzieło ewangelizacji Kościoła Katolickiego na Wschodzie, można dzisiaj po Mszach św. złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Złożone ofiary są przeznaczone na prowadzenie działalności duszpasterskiej i charytatywnej.

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki i świece „Caritasu” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, małe świece po 5 zł inne po 15 zł. Opłatki można również nabyć w zakrystii i biurze parafialnym.

3. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi świątecznej prosimy, aby nie odkładały spowiedzi na ostatni tydzień i skorzystały z niej w tym tygodniu szczególnie odnosi się to do dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia w naszej parafii spowiadał będzie penitencjarz naszej Kapituły Wolińskiej ks. kanonik Józef Czujko, proboszcz parafii w Niechorzu. Ks. Kanonik spowiadał będzie od 17.30.

4. Rodziców, którzy chcieliby ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia prosimy, aby najpóźniej do przyszłej niedzieli, czyli do 16 grudnia zgłosili dziecko do chrztu.
Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie od 18.00 – 18.30, Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w nieformalnych związkach, gdyż nie prowadzą życia zgodnego z wiarą, a taki warunek stawia prawo kanoniczne.

5. Roraty w naszej parafii w poniedziałek, wtorek, środę w Kolegiacie o godzinie 17.00, a w sobotę w kościele św. Stanisława o godzinie 7.00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godzinie 18.00.

7. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie można zgłosić w zakrystii, aby mogli przed świętami przyjąć Komunię świętą. Bardzo prosimy rodziny opiekujące się takimi chorymi, aby umożliwiły im życie sakramentalne.

8. Lektorów, ministrantów i ich Rodziców zapraszamy na spotkanie opłatkowe w najbliższy piątek, 14 grudnia, po Mszy św. o godzinie 17.00.

9. Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w tym roku szkolnym zapraszamy na spotkanie dzisiaj, po Mszy św. o godzinie 12.15, spotkanie odbędzie się w Kolegiacie.

• IP: 3.14.15.94

środa, 01 maj 2024 23:44