3 NIEDZIELA ADWENTU - 16. 12. 2018 r.

1. Duchową stroną przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia jest stan łaski uświęcającej, aby Chrystus narodził się w nas poprzez Eucharystię. Możliwość spowiedzi codziennie półgodziny przed Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na przyszłą niedzielę, w tygodniu spowiadamy od 16.30, przypominamy, że w pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia nie spowiadamy. Bardzo serdecznie zachęcamy do spowiedzi jeszcze dzisiaj, gdyż od godziny 17.30 w Kolegiacie spowiadał będzie penitencjarz naszej kapituły ks. kanonik Józef Czujko proboszcz parafii w Niechorzu.

2. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek , środę o godzinie 17.00, a w sobotę roraty w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 7.00.

3. Chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii św., a nie odwiedzamy ich z Najświętszym Sakramentem w pierwsze soboty miesiąca, proszę zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym.

4. W ubiegłą niedzielę dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy i przekazaliśmy sumę 2 tysiący zł. „Bóg zapłać!” za złożoną ofiarę.

5. Opłatki można nabywać po Mszach św. w przedsionku kościoła. Można nabyć takżświece „Caritasu” małe po 5 zł, a duże po 15 zł.

6. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać bezpłatną gazetę: Głos Szczecińsko – Kamieński, w którym znajduje się artykuł o siostrze Casty z Kenii, którą gościliśmy w naszej parafii w październiku tego roku.

• IP: 3.15.156.140

czwartek, 02 maj 2024 03:04