23 NIEDZIELA ROKU – 06.09.2020 r.
1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, to święto wiąże się z tradycją zasiewów na następny rok, dlatego nazywane jest w tradycji ludowej „Matki Bożej Siewnej”. W sobotę, 12 września, chcemy podziękować za tegoroczne zbiory w czasie Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszam w imieniu Pani Burmistrz oraz Sołtysów naszej gminy na to dziękczynienie: rolników, ogrodników, sadowników a także parafian.
2. W tym tygodniu rozpoczął się rok szkolny, jak słyszeliśmy w liście biskupów, za tydzień w kościele w Polsce rozpoczniemy Tydzień Wychowania pod hasłem: „BUDUJMY WIĘZI”. W najbliższa niedzielę, 13 września, będziemy w czasie Mszy św. o godzinie 12.15 prosić o Boże błogosławieństwo dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców, dlatego proszę o uwzględnienie tej okoliczności i o zaplanowanie w najbliższą niedzielę Mszy św. o godzinie 12.15.
Najmłodszych uczniów proszę o przyniesienie plecaków z przyborami szkolnymi, dlatego, że na zakończenie Mszy św. zostaną one pobłogosławione.
3. W każdym roku jako diecezja składamy ofiarę na dzieła prowadzone przez papieża, ta ofiara nazywa się „świetopietrze”, ponieważ czas jej zbiórki przypadał w czasie pandemii, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. do puszki będzie można złożyć ofiarę na Stolicę Piotrową.
4. Intencje Róż Różańcowych na najbliższy miesiąc to:
a. W intencji prześladowanych chrześcijan szczególnie w krajach muzułmańskich.
b. W intencji Uczniów, Nauczycieli i Rodziców o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

• IP: 18.219.14.63

sobota, 04 maj 2024 03:59