24 niedziela zwykła - 13.09.2020 r.
1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym :

• Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone jest na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża, przez św. Helenę, na miejscu zbudowana jest bazylika Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania. Jutrzejsza Msza św. będzie poprzedzona Drogą Krzyżową o godzinie 17.30, a odprawimy ją zgodnie z sugestią Księdza Arcybiskupa w intencji zachowania wiary w rodzinach, przebłagalnej za grzechy i zgorszenia w Ojczyźnie oraz o opanowanie pandemii.
  • We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  • W piątek, 18 września, wspominamy świętego Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży.
  • O szczególną uwagę proszę uczniów klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania - ksiądz Marcin zaprasza was na Mszę św, w piątek o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie pierwsze organizacyjne spotkanie informujące o przygotowaniu do tego sakramentu.
  • Ks. Marcin na Mszę św, w piętek o godzinie 18.00 zaprasza również ministrantów i lektorów.
  • W piątek przypada także 4 rocznica poświęcenia organów w naszej Kolegiacie.
2. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Wychowania ze szczególnym hasłem : „BUDUJMY WIĘZI”, dlatego zachęcam Uczniów, Rodziców, aby w tym tygodniu przystąpili do spowiedzi na początek roku (spowiedź codziennie o godzinie 17.30) a rodziców zachęcam, aby w wybranym przez siebie dniu uczestniczyli w wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00, a obecność ofiarowali w intencji błogosławieństwa w wychowywaniu swoich dzieci.
3. Jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po Mszach św. można złożyć do puszki ofiarę na dzieła prowadzone przez Ojca świętego tzw: ŚWIĘTOPIETRZE”.
4. Słowa podziękowań kieruję do osób, które przygotowały i uczestniczyły we wczorajszej Mszy św. dziękczynnej za plony.

• IP: 18.191.211.66

piątek, 03 maj 2024 15:14